Chemický peeling (md:ceuticals)


Nová generace chemického peelingu. Už žádná zarudlá pleť. Po ošetření pleť září zdravím.

Znovuzrození pleti do 60 minut. Chemický peeling představuje žádané kosmetické ošetření, jehož cílem je rozjasnění a omlazení pleti, vyhlazení vrásek, odstranění pigmentových skvrn a akné. Doporučuje se v jakémkoli věku – jak pro suchou pokožku s projevy stárnutí, tak i pro mladou mastnější či aknózní pleť.

Princip chemického peelingu

Na trhu existuje velké množství přípravků určených pro chemický peeling. Principem ošetření je nastartovat v pleti postupnou obměnu povrchových buněk. Té dosahujeme pomocí aplikace enzymů a chemických složek. Díky nim začne pleť sama vytvářet nové zdravé buňky. Po odstranění zničené vrstvy pokožky působí pleť zdravěji a svěžeji již po prvním zákroku.

Peeling může být aplikovaný na tvář, krk, dekolt, ruce a záda.

Před zákrokem

Před samotnou aplikací je potřeba konzultovat s kosmetičkou typ a intenzitu chemického peelingu. Rozhoduje nejen stav pokožky, ale také vaše očekávání. Čím silnější peeling použijeme, o to větší budou výsledky, ale prodlouží se tím také doba hojení.
Před chemickým peelingem už nepoužívejte žádné kosmetické masky, jiné druhy peelingů nebo dermabraze. Stejně tak před ošetřením již pokožku nedepilujte ani neepilujte. Bezprostředně před aplikací chemického peelingu není vhodné absolvovat kosmetické ošetření ani barvení vlasů.

Během zákroku

Chemický peeling trvá 30 minut až jednu hodinu a je zcela bezbolestné. Pokud si budete přát dosáhnout výraznějších efektů - odstranit vrásky, pigmentové skvrny nebo střední až silné akné - bude nutné absolvovat více sezení. Průměrný počet se pohybuje mezi 4 až 6.
Ošetření pleti probíhá ambulantně a klient ihned po zákroku odchází domů.

Po zákroku

Bezprostředně po aplikaci peelingu je pokožka mírně zrůžovělá až červená a může se objevit mírný otok. Vrchní část pokožky se začne postupně odlupovat, což je žádoucí jev. Hojení pleti může trvat od jednoho dne až do dvou týdnů v závislosti na zvolené síle peelingu.
Bezprostředně po ošetření je nutné vyhýbat se slunečnímu záření a soláriu.

Kdo může podstoupit zákrok?

Chemický peeling můžeme provést ženám i mužům bez ohledu na věk. Očekávané benefity pro váš typ pleti musí zhodnotit náš specialista na nezávazné konzultaci. Pokud jste těhotná, doporučujeme ošetření odložit na dobu po porodu. V den plánované aplikace peelingu nesmí probíhat na ošetřovaných místech žádné virové kožní onemocnění (opary, bradavice atd.).