Mezoterapie

je velmi účinný anti-age zákrok, při kterém se hydratační, výživné a regenerační roztoky aplikují přímo do pokožky. Jedná se o minimálně invazivní metodu, která přirozeně podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, vypíná kůži a vyrovnává povrchové vrásky a jizvy.. Mezoterapie je také využívána v léčbě celulitidy. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Mezoterapie je založena převážně na skvělém efektu kyseliny hyaluronové. Ta je důležitým stavebním prvkem kůže. Její aplikací je dosaženo intenzivní hydratace a následného vypětí a zpevnění reliéfu pokožky.


Indikace
·         Obličejová mezoterapie – omlazení – zjemnění vrásek
·         Unavená – ochablá pokožka, pigmentové skvrny, žilky, dvojitá brada
·         Problematická plet se sklony k akné
·         Lokální odbourávání podkožního tuku a celulitidy
·         Zjemnění keloidních jizev
·         Strie
·         Lepší hojení ran


Kontraindikace
·         horečnatá onemocnění opary
·         aktivní forma akné
·         autoimunitní onemocnění
·         léčba léky na ředění krve
·         prudké sluneční záření nebo dlouhodobá expozice
·         saunování, parní lázeň
·         cvičení
·         kadeřnické úkony těsně před a po ošetření
·         gravidita, kojení


Jak pracuje Mesoceuticalab mikroneedling pen?
Pero pracuje s 12 drobnými jehličkami umístěné na jednorázovém aplikačním nástavci. Ten vibračními pohyby vpichuje jehličky do kůže dle předem nastavené hloubky 0,25 až 2,0mm , s frekvencí v rozmezí 1400-1800 vpichů za sekundu. Vysoká frekvence způsobí, že je ošetření prakticky nebolestivé.


Postup
U citlivých partii použijeme lokální anestetikum-krém Emla (doba působení 30min)

  1. Příprava ošetřované oblasti – čistícími přípravky a pro zvýšení efektu použijeme přípravky START 1-nadrcené mořské řasy s mořskou solí + START 2 kyselina mléčná, salicylová a sorbová-antibakteriální a protizánětlivý účinek, brání vzniku komedomu, přirozený hydratační faktor.
  2. Aktivní látky mesoceuticalab koktejly obličej- hydro activ, nutri activ, filler,lifting , anti-age, no conract, sebo-rego, capillars, kyselina hyaluronová.Koktejly tělo breast firming- zpevnění prsa, body firming- zpevnění pokožky , lipo cell- redukce celulitidy, dren aktive- drenážní, strech marks- strie. Koktejly tělo breast firming- zpevnění prsa, body firming- zpevnění pokožky , lipo cell- redukce celulitidy, dren aktive- drenážní, strech marks- strie.
  3.  Pen microneedling automatica ( pero na mikrojehličkování) – nasazení sterilní kazety s jehlammi, volba hloubky a rychlosti vpichu.
  4. Práce s perem – krouživé nebo rovné na sebe kolmé tahy, vytvoření mikrokanálků pro vpravení aktivních látek.
  5.  Aplikace kyseliny hyalurunové+ následné zapracování radiofregvencí – Palmare. Mesoceuticalab Palmare – Jedná se o patentované zařízení Dott ze společnosti René D´ essay. Pracuje třemi aktivními principy stimulace – elektroporace bipolární radiofrekvence a led světla.. Elektroporací rozumíme silnou stimulaci kůže s podpořením všech aktivních principů, které vedou k maximálnímu průniku aktivních látek do kůže a do buněk s průnikem přes buněčnou membránu. Díky elektroporaci je propustnost buňky mnohonásobně vyšší. Led světlo nám zajístí intenzivní zklidnění.
  6.  Ošetření po microneedlingu – specialní pleťová maska po zákrocích se silnými zklidňujícími a regeneračními účinky Mesoceuticalab.
  7.  Závěrečný ochranný krém. Po mezoterapii
  8. Bezprostředně po ošetření a následujících 10 dnů je třeba se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu vaší pokožky.

Dva dny po zákroku doporučujeme: vyhnout se saunování, fyzickým aktivitám,barvením vlasu a trvalé, vyhýbat se prašnému prostření, několik krát denně aplikovat intenzivní hydratační krém( ne oleje!).