Depilace horkým voskem

Depilace horkým voskem, vhodná i pro nejcitlivější pokožku.

Depilace voskem

Při depilaci voskem dochází k úplnému odstranění chloupku i s kořínkem a díky tomu se chloupků zbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení. Efekt depilace voskem obvykle vydrží dva až osm týdnů, což je i výrazně déle než při depilaci s použitím depilačních krémů. Nevýhodou je, že v závislosti na citlivosti pokožky, se může jednat o bolestivější způsob depilace (i když bolest trvá velice krátkou dobu).

Depilace voskem se používá téměř na všechny části těla počínaje obličejovými partiemi (obočí, horní část rtu, tváře), přes ruce, záda, třísla až po nejčastěji depilovanou pokožku nohou.

Před depilací

Ještě než se do depilace pustíte, doporučuje se nechat chloupky narůst na cca 5 milimetrů, aby se na depilační pásky zachytili skutečně chloupky všechny. A neměli by být ani výrazně delší( více než 1 cm), aby se omezila bolestivost depilace. Před depilací by měla být pokožka suchá a zbavená mastnoty.

Výhody depilace voskem

·         dlouhotrvající efekt (2-8 týdnů v závislosti na pokožce)

·         při dlouhodobějším využívání depilace voskem mohou chloupky zeslábnout (ve výjimečných případech mohou dokonce vymizet úplně)